Снимка БулфотоДраматична домакинска загуба след тайбрек волейболистите на Черно море -

...

Черно море - БАСК изгуби от Славия след тайбрек

Снимка Булфото

Драматична домакинска загуба след тайбрек волейболистите на Черно море - БАСК. Те изгубиха от Славия с 2:3 (25:21, 16:25, 25:20, 20:25, 13:15) в мач от 12-ия кръг на Суперлигата в зала " Христо Борисов ". Победата пък бе четвърта за гостите в шампионата.

Така " белите " са 5-и във краткотрайното класиране с 4 победи, 8 загуби и 10 точки, само че преди изиграването на останалите срещи от кръга на следващия ден. Черно море пък е на предпоследното 7-о място с 3 победи, 8 загуби и 10 точки. В идващия, предпоследен, 13-и кръг Славия приема новобранеца Арда (Кърджали), а варненци са посетители на Берое 2016 (Стара Загора). И двете срещи са идната събота (27 февруари) от 17,00 часа, написа Спортал.бг.

" Белите " поведоха в първия гейм на срещата, което се резервира доникъде на частта. Играта продължи точка за точка, след което домакините от Черно море поеха самодейността и завоюваха гейма след 25:21. Славия доминираше и във втория гейм, само че този път не даде опция за противопоставяне на варненци - 25:16 и 1:1. Черно море показва повече волейболни причини в третата част и закономерно поведе още веднъж в мача след 25:20.

С игра на амплитуди стартира четвъртата част, само че " белите " съумяха да излязат от обстановката и да се откъснат. Домакините се приближиха оптимално, обаче не се случи нищо повече и по този начин Славия вкара мача в тайбрек след 25:20. Там обстановката бе сходна - замяна на функциите, равностойна игра, драма съвсем до края. Играчите на Славия, обаче, се активизираха и измъкнаха крайната победа след 15:13 и 3:2.

Васил Николов още веднъж бе най-полезен за Славия с 24 точки (2 аса, 48% успеваемост в офанзива и 31% положително посрещане) за успеха. Апостол Боянов (3 блока, 42% успеваемост в офанзива и 39% положително посрещане) и Деян Тодоров (2 блока, 2 аса и 54% успеваемост в атака) прибавиха 19 и 18 точки за триумфа. За домакините от Черно море Иван Манолов (1 ас, 41% успеваемост в офанзива и 43% положително посрещане) и Борис Начев ( 7 блока! , 1 ас и 67% успеваемост в атака) се регистрираха с 18 и 17 точки.ю

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - СЛАВИЯ 2:3 (25:21, 16:25, 25:20, 20:25, 13:15)
ЧЕРНО МОРЕ:  Йоан Кайряков 8, Петър Петров 7, Иван Манолов 18, Кристиян Димитров 7, Борис Начев 17, Красимир Митев 6 - Борис Димов-либеро (Данаил Димов, Иван Йорданов 1, Пламен Пацов, Даниел Вълев, Борислав Желязков-либеро)
Старши треньор: ЮЛИЯН ТУПАНКОВ
СЛАВИЯ:  Борислав Николов 5, Деян Тодоров 18, Васил Николов 24, Апостол Боянов 19, Цветослав Николовски 9, Виктор Бодуров 8 - Алекси Мицев-либеро (Денислав Христов-либеро)